5,7.01.2017 r. - 7. kolejka PALK

Runda z niespodzianką!

W dniach 5 i 7 stycznia 2017 r. grała Pułtuska Amatorska Liga Koszykówki. Zaczęło się zwyczajnie od zwycięstwa  faworytów.

Pojedynek Kojotów z Chillout przebiegał pod dyktando tych drugich, chociaż w III kwarcie zdobyli  tylko 2 punkty i zrobiło się gorąco. Po naradzie podczas przerwy, zmobilizowali się, poprawiając obronę i zwyciężyli 42-33. Najcelniej rzucali: Paweł Tkaczyk - 14 i Damian Hałas -11. Dla pokonanych: Jakub Gródek - 20 pkt.
Faworyzowana Pultovia PALK w I rundzie rozgrywek uległa niespodziewanie Legwanom. Tym razem wystąpili w najmocniejszym składzie i nie dali szans przeciwnikowi. Każda kwarta kończyła się zdecydowanym zwycięstwem Pultovii  i ostatecznie osiągnęli pewne 2 punkty za kolejny wygrany mecz. Na wynik 56–27 złożyły się punkty Bartosza Trojgo - 16, Aleksandra Augustynika i Mateusza Pieńkosza - po 10.
Łatwy mecz miała przed sobą drużyna Outsiders spotkając się z młodymi Warriors. W tym meczu w zespole Warriors wystąpił trener Konrad Putrzyński, chcąc zapewne pokierować z boiska grą swojego zespołu. I tak było gdy był na boisku. Jak tylko siadał na ławce zaczynał się chaos i kolejne straty punktów. Outsiders wygrał zdecydowanie 60-36. Najwięcej punktów zdobyli: Michał Ciszewski:12  i Marcin Raheb - 11, a dla pokonanych Marcin Ochtabiński - 14 i Konrad Putrzyński - 10.
Pewni sukcesu, po poprzednim zwycięstwie nad Kojotami, z dużym animuszem do gry przystąpili zawodnicy Chillout. Gra od pierwszej kwarty była bardzo wyrównana/11-11,11-9/. Po zwycięstwie  Chillout w III kwarcie/13-7/ wydawało się, że jest już po meczu. Jednak nic bardziej mylnego, bo grać trzeba do końca, do ostatniego gwizdka sędziego. Grający do tej pory słabo Jakub Gródek uaktywnił się w ostatnich minutach gry tak bardzo, że niewielka przewaga Chillout topniała w oczach. Jakub rzucając 14 punktów w IV kwarcie zapewnił pierwsze zwycięstwo swoje drużynie/44-39/ i tym samym awans na 5 miejsce w tabeli rozgrywek. Gratulujemy!