8.01.2017 r. - kolejna odsłona PALS

Coraz więcej emocji w PALS

W niedzielę 8 stycznia w hali sportowej Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Pułtusku (po przerwie świątecznej) została rozegrana piąta kolejka pierwszej rundy Pułtuskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki o Mistrzostwo Ziemi Pułtuskiej w sezonie 2016/17.

W pierwszym meczu zagrały drużyny: Piękne i Bestie z Iskrą Pułtusk. Pojedynek zakończył się łatwym zwycięstwem drużyny Iskry 2-0 (20,12).
W drugim spotkaniu tego wieczoru zmierzyły sie drużyny X–Volley Karniewo i FML Pułtusk. Bardzo ważny mecz dla obu drużyn zapowiadał się emocjonująco. I rzeczywiście, można było zobaczyć dobre widowisko sportowe, obfitujące w ataki, obrony, bloki, siatkówkę na wysokim poziomie. W pierwszym secie piękna siatkarska gra niestety trwała zaledwie do stanu 17–12, by w zespole X-Volley coś się zacięło i przegrali do 19.  Drugi set i emocje zaczęły się na dobre. Bardzo wyrównana walka o każdy punkt do stanu 18–18 świadczy o zaciętym starciu. Mimo naprawdę dobrej gry drużyny FML Pułtusk, to drużyna z Karniewa wygrała seta do 19! (w meczu 1-1). Trzeci set (tie break), liczyliśmy na jeszcze więcej emocji i dobre widowisko siatkarskie, ale drużyna FML Pułtusk nie podjęła walki i przegrała gładko do 7 i w całym meczu 1-2.
Trzeci mecz zaplanowany na ten dzień odbył się pomiędzy drużynami Bomb Squad i Golądkowem. Oba sety zakończyły się zwycięstwem dla Golądkowa (25–23 i 25–23) i w meczu 2-0. Pojedynek stał na dobrym, wyrównanym siatkarskim poziomie.
Na uwagę zasługuje to, że z każdym pojedynkiem siatkarskim przybywa kibiców. Z czego się bardzo cieszymy i wzorem z ubiegłego sezonu siatkarskiego wybierzemy najlepszego kibica.