5. Pułtuski Bieg Mateuszowy

W sobotę 23 września odbył się 5. Pułtuski Bieg Mateuszowy pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk Krzysztofa Nuszkiewicza, w którym zawodnicy tradycyjnie rywalizowali na dystansach 5 i  10 kilometrów. Imprezie towarzyszył niepodlegający ocenie sędziów, mający charakter rekreacyjny marsz Nordic Walking.

Na starcie tegorocznego biegu stanęło ok. 100  zawodników reprezentujących różne kluby sportowe i wiele miejscowości. Trasa biegła z pułtuskiego rynku, ulicami Rybitew i Wspólną, a potem żwirową drogą przy działkach. Przy górnej śluzie zawodnicy wbiegali na wał powodziowy, którym wracali na podzamcze do Rynku, gdzie znajdowała się meta.  Po sygnale startu i uruchomieniu przez firmę Czasomierzyk zegara, pozostało widzom tylko oczekiwanie na pierwszych zawodników przekraczających linię mety. Bezkonkurencyjny w kategorii OPEN mężczyzn okazał się 24-letni Paweł Krochmal z Warszawy (Dziuba Team), który wygrał biegi na obu dystansach - na 5 km z czasem 00:16:23 oraz na 10 km z czasem 00:34:28. Najlepszą kobietą na dystansie 5 km była Agnieszka Kwiatkowska z Warszawy z czasem 00:19:27. Natomiast w biegu na 10 km pierwszą kobietą na mecie została Karolina Kundys z Warszawy z czasem 00:44:28.

Organizatorami 5. Pułtuskiego Biegu Mateuszowego byli: Urząd Miejski w Pułtusku – Wydział Edukacji, Kultury i Sportu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Fundacja „Zdrowy Styl Życia” przy Centrum Medycznym Gajda–Med w Pułtusku, Pułtuska Grupa Biegowa oraz Fitness Club Palladium w Pułtusku.

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Burmistrza Miasta Pułtusk Krzysztofa Nuszkiewicza oraz Dyrektora MOSiR Wojciecha Gregorczyka pamiątkowe medale, a najlepsi zawodnicy zostali obdarowani statuetkami, dyplomami  i nagrodami rzeczowymi.

Wyniki biegu: www.czasomierzyk.pl/wyniki

 


Najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach

5. Pułtuski Bieg Mateuszowy -  5 km

kategoria OPEN kobiet

Miejsce Nazwisko Imię Wynik
1. Kwiatkowska Agnieszka 00:19:27
2. Olkowska Wiktoria 00:20:49
3. Malik Olga 00:21:43

kategoria OPEN mężczyzn

Miejsce Nazwisko Imię Wynik
1. Krochmal Paweł 00:16:23
2. Świętoń Grzegorz 00:17:45
3. Tomczak Marcin 00:18:04

kategoria: kobiety 16-29 lat

Miejsce Nazwisko Imię Wynik
1. Karpik Izabela 00:24:07
2. Olkowska Martyna 00:24:41
3. Górska Patrycja 00:30:39

kategoria: mężczyźni 16-29 lat

Miejsce Nazwisko Imię Wynik
1. Kłoszewski Marcin 00:18:32
2. Mroczkowski Bartosz 00:19:13
3. Bonisławski Tomasz 00:20:33

kategoria: kobiety 30-49 lat

Miejsce Nazwisko Imię Wynik
1. Ciszewska Danuta 00:22:40
2. Czyż Justyna 00:29:26
3. Semenowicz Gabriela 00:30:16

kategoria: mężczyźni 30-49 lat

Miejsce Nazwisko Imię Wynik
1. Dąbrowski Dariusz 00:19:20
2. Suwiński Bartek 00:19:54
3. Banaszkiewicz Marcin 00:20:40

kategoria: kobiety 50 lat i starsze

Miejsce Nazwisko Imię Wynik
1. Kołodziejczyk Wiesława 00:33:10

kategoria: mężczyźni 50 lat i starsi

Miejsce Nazwisko Imię Wynik
1. Szczepaniak Henryk 00:21:34
2. Kamionowski Mariusz 00:26:14
3. Jaskot Roman 00:27:19

5. Pułtuski Bieg Mateuszowy - 10 km

kategoria OPEN kobiet

Miejsce Nazwisko Imię Wynik
1. Kundys Karolina 00:44:28
2. Malik Magdalena 00:44:57
3. Swatowska Michalina 00:45:57

kategoria OPEN mężczyzn

Miejsce Nazwisko Imię Wynik
1. Krochmal Paweł 00:34:28
2. Nowosielski Michał 00:36:03
3. Karwowski Marcin 00:37:46

kategoria: kobiety 16-29 lat

Miejsce Nazwisko Imię Wynik
1. Popowska-Stawiska Monika 00:47:17
2. Długołęcka Angelika 00:51:07

kategoria: mężczyźni 16-29 lat

Miejsce Nazwisko Imię Wynik
1. Wartałowicz Grzegorz 00:38:28
2. Kłoszewski Marcin 00:39:44
3. Falęcki Dawid 00:42:55

kategoria: kobiety 30-49 lat

Miejsce Nazwisko Imię Wynik
1. Sekścińska Magda 00:47:39
2. Kubica Ewa 00:48:33
3. Sikorska Mariola 00:52:28

kategoria: mężczyźni 30-49 lat

Miejsce Nazwisko Imię Wynik
1. Bryśkiewicz Jacek 00:39:08
2. Zając Paweł 00:39:25
3. Trzciński Kamil 00:41:19

kategoria: kobiety 50 lat i starsze

Miejsce Nazwisko Imię Wynik
1. Kochman Iwona 00:56:22

kategoria: mężczyźni 50 lat i starsi

Miejsce Nazwisko Imię Wynik
1. Kuciejczyk Henryk 00:39:31
2. Kociszewski Krzysztof 00:42:58
3. Oryl Wiesław 00:45:24