PULTUSKA AMATORKA LIGA SIATKÓWKI ZWYCIĘSCY LIGI

POZNALIŚMY MISTRZA LIGI PALS

2 lutego br. w gościnnej hali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej rozegrano ostatnią kolejkę Pułtuskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.

W pierwszym meczu spotkały się drużyny Karniewa i Dream Teamu. Ten mecz to pokaz umiejętności drużyny z Karniewa i szybkie uporanie się z przeciwnikiem w obu setach. Wynik końcowy spotkania 2:0 (25:17) ( 25:12).

Drugi mecz tego dnia to spotkanie zespołów Golądkowa i Pułtuska. Wydawać by się mogło że to będzie łatwy mecz dla drużyny z Pułtuska. Nic bardziej mylnego. Golądkowo postawiło bardzo trudne warunki gry i w pierwszej odsłonie doprowadzili do stanu 21:13 na swoją korzyść. Sensacja wisiała w powietrzu bo Pułtusk nie mógł tego dnia pozwolić sobie na stratę choćby jednego punktu w tabeli. Drużyna z Pułtuska wzięła się w garść i dogoniła Golądkowo doprowadzając stan seta 21:21. Ostatecznie ta partia padła łupem na korzyść Pułtuska (28:26). W drugim secie Pułtusk nie był tak łaskawy dla przeciwników i udowodnił że pierwszy set to wypadek przy pracy. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 2:0.

Trzeci i ostatni mecz XV edycji PALS to spotkanie „młodej krwi” ULKS Macovi z drużyną Pułtuska. Mecz od początku stał na bardzo wysokim poziomie. Pierwsza partia dostarczyła bardzo dużo emocji i mogła się podobać kibicom. Chyba każdy element siatkarskiego rzemiosła mogliśmy oglądać w tym meczu. Pierwsza odsłona była bardzo wyrównana i zakończył się wynikiem 25:20 dla Pułtuska. Druga partia już ze zdecydowaną przewagą Pułtuska zakończyła się wynikiem 25:9. Pułtusk mógł cieszyć się z wygranej w tym meczu ale i z wygranej w całej lidze PALS !

Klasyfikacja końcowa drużyn:
1. Pułtusk
2. X Volley Karniewo
3. ULKS Macovia
4. Dream Team
5. Golądkowo

Przed rozdaniem nagród i pucharów odbył się konkurs na najmocniejszą celną zagrywkę. Udział wzięło 17 zawodników grających w lidze PALS, a każdy z nich miał trzy próby. Zagrywki osiągały prędkość po 90 km/h lecz niestety były niecelne. Zwycięzcą okazał się Piotr Jabłoński z drużyny ULKS Macovia, który posłał piłkę z prędkością 75 km/h. Nagrodę dla zwycięzcy w postaci vouchera ufundowała „Karczma Wielka Lipa”. Wszystkie nagrody rzeczowe, nagrody indywidualne, puchary oraz medale odebrali zawodnicy z rąk Burmistrza Miasta Pułtusk pana Wojciecha Gregorczyka oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pułtusku pana Mateusza Miłoszewskiego.

Nagroda zawodnika MVP powędrowała w ręce Bartosza Bachory z drużyny Pułtusk.

Wyróżnienia otrzymali również Szymon Bobiński (ULKS Macovia), Dariusz Klusek (Golądkowo), Robert Szulc (Dream Team), Rafał Witkowski (X Volley Karniewo), Magdalena Łada (Dream Team) i Jacek Elak (Pułtusk).

Wszystkim drużynom serdecznie dziękujemy z udział w XV edycji Pułtuskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki i zapraszamy już za rok !

Szczególne podziękowania należą się sponsorom nagród: Karczmie Wielka Lipa – Anna i Łukasz Strzelczyk , sklepowi sportowemu AnzoSport – Marcin Czubkowski.

Opracował: Przemysław Kowalski MOSiR Pułtusk.