rajdy dla farajdy - plakat pułtusk
Kiedy:
19 Kwiecień 2020 całodniowy Europe/Warsaw Strefa czasowa
2020-04-19T00:00:00+02:00
2020-04-20T00:00:00+02:00

Na 4. rajd z cyklu „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy w imieniu organizatorów na Nizinę Mazowiecką, w malownicze i wiosennie rozćwierkane dorzecze Bugu i Narwi. Etap odbędzie się ze startem i metą na przepięknie położonym moście rowerowym w Pułtusku, z widokiem na dawny zamek biskupów płockich i w sąsiedztwie najdłuższego rynku w Europie. Stamtąd frajdowny peleton wyruszy z towarzyską wizytą w Kurpie Białe – i do Puszczy o tej samej barwie 😉

Do Pułtuska zapraszamy na rajd szybszy od kwietniowego wiatru i gorętszy od kwietniowego słońca! Dlaczego tak? Ponieważ zgodnie z mazowieckim zwyczajem będzie płasko, niemal płaściuteńko – bez większego wysiłku będzie więc można rozwijać znakomite prędkości. Warunek jest jeden podstawowy – trzeba odnaleźć się w odpowiedniej grupie! Jeśli będzie wiało, to jazda z wiatrem przebiegnie niemal za całkowitą “darmoszkę”. Natomiast podczas jazdy pod wiatr wystarczy przepedałować na swoje zmianie kilka kilometrów, a resztę spędzić w komforcie za plecami współtowarzyszy!
Jechać oczywiście należy tempem swoim ulubionym – bo tak naprawdę nie ma potrzeby donikąd się spieszyć 🙂

W wersji podstawowej dystans wyniesie ok. 120 szybko mijających kilometrów (i nawet fakt, że to dopiero początek sezonu nie powinien tu sprawić kłopotów). Niemniej dla amatorów jazdy czysto rekreacyjnej przygotujemy wersję skróconą do ok. 85 km.

Bliższe szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na stronach organizatora oraz współorganizatorów – w pierwszej kolejności plan i opis trasy (jeszcze przed końcem lutego). O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 🙂

Informacje dotyczące rejestracji i wysokości opłat znajdują się na stronie www.rajdydlafrajdy.pl/rejestracja, natomiast formularz rejestracyjny – na www.protimer.pl/bio/727.

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!

ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy

 

rajdy dla farajdy - plakat pułtusk

Facebook
Facebook
YouTube
Email
RSS